کد خبر: ۶۳۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
خانواده ایرانی -طرز تهيه صدف (گوش ماهي) با سوسيس و نخود

        زمان آماده سازي
        20 دقيقه
        زمان پخت
        20 دقيقه
        براي
        6 نفر
        سطح مهارت
        متوسط

    دستور آشپزي ديدگاه ها سايز متن

مواد لازم

      سوسيس کوکتل تازه 120 گرم
    پياز متوسط 1 عدد
    سير 2 حبه
    روغن 2 قاشق
    گوجه گيلاسي 250 گرم
    نخود پخته 400 گرم
    صدف دريايي بزرگ 12 عدد
    فلفل پاپريکاي دودي شده به ميزان دلخواه
    آب انگور تازه يا سرکه قرمز 2 قاشق
    جعفري تازه 1 مشت
    نمک و فلفل سياه به ميزان دلخواه
    روغن زيتون و نان باگت جهت سرو

 
 صدف (گوش ماهي) با سوسيس و نخود

 

 

صدف (گوش ماهي) با سوسيس و نخود

 

علي رغم تصورات اغلب مردم، پخت صدفهاي دريايي نياز به مهارت زيادي ندارد فقط  ماهيتابه بايد کاملا داغ و مناسب باشد. بقيه بخش هاي اين غذا را مي توان از پيش تهيه کرد. پس تمام کاري که بايد انجام دهيد پاره کردن مقداري نان تازه است.

 

صدف (گوش ماهي) با سوسيس و نخود

 

طرز تهيه: سوسيس‌ها را به قطعات کوچک خرد کنيد. يک ماهيتابه بزرگ يا قابلمه ي کم عمق را حرارت دهيد. روغن را در تابه بريزيد و سوسيس را به آن افزوده و به مدت 5 دقيقه تا زماني که طلايي شود سرخ کنيد. طي اين زمان پياز را کاملا خرد کرده و سير را نازک برش بزنيد.

 

 

وقتي سوسيس آماده شد آن را به کاسه انتقال دهيد. روغن اضافه ماهيتابه را در کاسه ي ديگري بريزيد، اما بگذاريد به اندازه ي 2 قاشق سوپخوري باقي بماند. پياز و سير را به ماهيتابه افزوده و تفت دهيد.

 

صدف (گوش ماهي) با سوسيس و نخود

 

اين مخلوط را به آرامي 10 دقيقه حرارت دهيد تا زماني که نرم شود. در همين زمان گوجه هاي گيلاسي را نصف کنيد. گوجه و پياز را به نخود و سوسيس سرخ شده اضافه کنيد و بگذاريد تا چند دقيقه با هم بپزند تا زماني که گوجه ها شروع به نرم شدن کنند. مزه ي آن را ميزان کنيد. سپس همه ي مواد را در کاسه اي بريزيد. در صورت تمايل مي توانيد اين کار را چند ساعت قبل انجام داده و مواد را به شکل در بسته در يخچال نگهداري کنيد. ماهيتابه را با حوله هاي کاغذي پاک کنيد.

 

صدف ها را با يک حوله ي کاغذي خشک کنيد، زيرا آب اضافي مانع کاراملي شدن آنها در ماهيتابه مي شود. بخش سفيد ماهيچه اي و سفت آن را ببريد و سپس آن ها را با نمک، فلفل و کمي پاپريکاي دودي مزه دار کنيد.

 

صدف (گوش ماهي) با سوسيس و نخود

 

ماهيتابه را روي شعله ي ملايم حرارت دهيد، کمي روغن زيتون به آن اضافه کنيد، سپس صدفها را در آن بريزيد و بين آنها فاصله ايجاد کنيد. به محض برخورد اولين صدف با ماهيتابه بايد صداي جلز ولز ايجاد شود. پس از 2 دقيقه خواهيد ديد که حرارت به کناره هاي آن نفوذ کرده و گوشت لبه ي آن به رنگ قهوه اي طلايي در خواهد آمد. يکي از آنها را از ماهيتابه برداريد. اگر به راحتي از کف ماهيتابه جدا شده و طلايي و کاراملي شده باشد آن را برگردانيد و بقيه را نيز بررسي کنيد. بگذاريد يک دقيقه ي ديگر هم بپزد و سپس آنها را از ماهيتابه جمع کنيد.

 

شعله را زياد کنيد، مخلوط نخود را به ماهيتابه اضافه کرده، کمي آب انگور روي آن ريخته و دو دقيقه بپزيد، ماهيتابه را مرتبا تکان دهيد تا زماني که به اندازه ي کافي گرم شود. صدفها را به ماهيتابه برگردانيد و آنها را با مخلوط نخود آغشته کنيد.

 

جعفري را درشت خرد کرده، روي ماهيتابه بپاشيد و سپس کمي روغن زيتون خالص روي آن ها بريزيد. غذا را با نان باگت تازه ميل کنيد.

 

 

    براي: 6 نفر
    حاضر است در : 40 دقيقه
    وعده: شام, نهار    
    دسته بندي دستور آشپزي : غذاهاي دريايي    
    مواد لازم : آبميوه, پياز, روغن, سوسيس, سير, صدف, نخود   


برچسب ها: صدف
نام:
ایمیل:
* نظر: