کد خبر: ۶۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹

 
خانواده ایرانی -مواد لازم براي تهيه فاهيتاي مرغ

فلفل دلمه اي 2 عدد  .  پياز 1 عدد  .  روغن زيتون يا روغن گياهي 1 قاشق سوپخوري

سينه ي مرغ 3 تا 4 عدد  .  گشنيز تازه 1 دسته  .  دانه ي زيره 1 قاشق سوپخوري

سس گوجه طعم دار 1 قاشق سوپخوري   .  رب گوجه (پوره گوجه ) 1 قاشق سوپخوري

شکر دانه ريز 1 قاشق چايخوري  .  پنير مزه دار سفت مانند پنير چدار رسيده 80 گرم

خامه ترش 125 تا 150 گرم   .  نان تورتيلا 6 تا 8 عدد  .  نمک  .  فلفل سياه تازه

 

chipotle chicken fajitas2

 

فاهيتاي داغ و خوش طمع غذايي است که فوق العاده سريع تهيه شده و براي شب هاي پر مشغله بسيار مناسب است. ممکن است وسوسه شويد که تورتيلا ها را بيش از حد با اين مواد پر کنيد -اما جهت جلوگيري از بهم ريختگي، هرچه کمتر مواد بريزيم بهتر است -به جاي اين کار مي توانيد از نان ديگري استفاده کنيد و اين غذا را در آن بپيچيد.

 

chipotle chicken fajitas3

 

طرز تهيه: فلفل را از محل اتصال ساقه نصف کنيد. جهت برداشتن ساقه و دانه ها با دقت چاقو را گرداگرد ساقه ي فلفل بچرخانيد. غشاهاي سفيدي را که باقي مانده است قبل از خلال کردن ببريد و دور بريزيد و سپس آن را خلال کنيد. پياز را برش بزنيد.

 

تابه ي بزرگي را روي حرارت متوسط گرم کنيد. کمي روغن ريخته و چند ثانيه صبر کنيد، سپس فلفل ها و پياز را اضافه کنيد. آنها را 5 دقيقه بپزيد اما پيوسته آن را هم بزنيد تا زماني که شروع به نرم شدن کرده و لبه هاي آنها طلايي شود.

 

تا آماده شدن پياز، مرغ ها را به شکل نوارهايي به عرض انگشت برش زده و در کاسه اي بزرگ بريزيد. ساقه هاي گشنيز را کاملا خرد کرده و سپس همراه با دانه هاي زيره و کمي نمک و فلفل به مرغ اضافه کنيد. آن را هم بزنيد تا زماني که مرغ ها کاملا با اين مواد آغشته شود.

 

 

 chipotle chicken fajitas4

 

سبزيجات پخته شده را به يک کاسه يا بشقاب انتقال دهيد، کمي روغن به ماهيتابه اضافه کنيد. مرغ ها را به مدت 5 دقيقه حرارت دهيد و مرتب هم بزنيد تا زماني که طلايي شده و بپزد.

 

حين پختن مرغ ها، سس را تهيه کنيد. سس گوجه، رب گوجه و شکر را مخلوط کرده و با نمک و فلفل مزه دار کنيد. با دو قاشق سوپخوري آب، آن را رقيق کرده تا زماني که به قوامِ کچاپ برسد. پنير را رنده کنيد.

 

فلفل ها و پيازها را به تابه برگردانيد، سپس آن را با سس گوجه هم بزنيد. پختن را ادامه دهيد تا زماني که سس مواد را پوشانده و چسبنده شوند. سپس تابه را از روي حرارت برداريد.

 

تورتيلا ها را کمي در فر گرم کنيد. مقداري از مخلوط مرغ را روي هر يک از نان ها قرار دهيد، کمي پنير و سپس خامه ي ترش و کمي برگ گشنيز روي آن بريزيد. آن را لوله کرده و بلافاصله سرو کنيد.


برچسب ها: آشپزی
نام:
ایمیل:
* نظر: