کد خبر: ۶۷۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت : مراکز ثبت ازدواج بدون ارائه گواهینامه گذراندن موفق دوره‌های آموزش زوج‌های در آستانه ازدواج، حق ثبت ازدواج را نخواهند داشت.
خانواده ایرانی -«سید علی اصغر رفاهی» در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه تشکیل مراکز آموزش‌های پیش از ازدواج، افزود: در بحث آموزش مهارت‌های زندگی در کشور مشکلات زیادی وجود دارد و می‌توان اذعان کرد که جوانان ما مهارت‌های مقابله با بحران و نحوه تفکر منطقی را نیاموخته‌اند و به همین علت اضطراب، افسردگی و خشم و پرخاشگری تا حدودی در جامعه بالاست.

وی انتخاب غلط، عدم شناخت دقیق زوج‌ها و نداشتن آمادگی کامل برای حل مسائل و مشکلات پیش آمده در خانواده را مهم‌ترین علت افزایش طلاق در جامعه دانست و گفت: تفاهم‌نامه حاضر با جلب همکاری و مشارکت دادگستری، ثبت اسناد و املاک، بهزیستی و جامعه سردفتران به‌دنبال ایجاد شرایطی برای ارائه آموزش‌های مناسب برای جوانان و ایجاد میل و رغبت برای فراگیری بیشتر در مراحل بعدی است .

این مقام قضایی با اشاره به این‌که بیشتر طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: معتقدیم که از بسیاری این طلاق می‌توان جلوگیری کرد اگر بتوان با آموزش‌های کامل، مبنای انتخاب درست و معیارهای زندگی مشترک را به جوانان ارائه کرد.

رفاهی یادآور ‌شد: در تفاهم‌نامه تشکیل مراکز آموزش‌های پیش از ازدواج، زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی، تهیه بسته‌های فرهنگی، آموزشی و برگزاری دوره‌های تربیت مدرس هم‌چنین جلسات تخصیصی ارزیابی مربیان در نظر گرفته شده است که اداره‌کل بهزیستی استان و اداره‌کل ثبت اسناد و جامعه سردفتران به‌عنوان متولی و متعاملین در بطن اجرای این کار قرار دارند.

اقساط چند میلیونی لیزینگ مسکن/به صرفه است؟؟
بوداپست مه آلود(+عکس)
تا 13 سال آینده زلزله بزرگ تهران رخ می‌دهد؟
محمدرضاپهلوی و خانواده اش در مقبره رضاخان(+عکس)
تغییر‌اقلیم تخت‌جمشید را تهدید می‌کند(+عکس)

لطفا برای دیدن خبرهای بیشتر وبسایت خانواده ایرانی اینجا کلیک کنید

لطفا برای دریافت جدیدترین خبرها ، عکس و گزارشها به کانال خانواده ایرانی در تلگرام بپیوندید.

برچسب ها: مهارت زندگی
نام:
ایمیل:
* نظر: