کد خبر: ۶۹۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
وقتي اوضاع خوب است آنها غر مي زنند؛ وقتي اوضاع بد است، شما نياز پيدا مي کنيد که گوشي روي گوش هايتان بگذاريد چون آنها بيشتر وغ وغ مي کنند.
 خانواده ایرانی -اگر با بسياري از دوستانتان با وجود خصلت هاي بدشان کنار مي آييد و سعي مي کنيد بيشتر تاثير گذارباشيد تا تاثيرپذير ، شما را تحسين مي کنيم اما برخي از افراد هستند که بايد حتما رابطه تان را با آنها قطع کنيد .

1- آدم منفي باف
"بله، ولي من فکر مي کنم اين آدم هيچ وقت به درد تو نمي خورد."
هيچ وقت پيش نمي آيد زماني که شما به اين افراد زنگ مي زنيد تا اخبار جالبي را با آنها در ميان بگذاريد آنها حس خوبي را به شما منتقل کنند. آدم هاي منفي باف مانند مسکن هايي هستند که روز خوب شما را به جهنم تبديل مي کنند. آنها ليوان را نيمه خالي و ترک خورده مي بينند. وقتي اوضاع خوب است آنها غر مي زنند؛ وقتي اوضاع بد است، شما نياز پيدا مي کنيد که گوشي روي گوش هايتان بگذاريد چون آنها بيشتر وغ وغ مي کنند. آدم هاي منفي باف فکر مي کنند که چيزها را همان طور که هست به زبان مي آورند و واقعيت را مي گويند، اما در حقيقت آن ها فقط افسردگي و منفي گرايي را منتقل مي کنند.

چرا شما بايد آدم هاي منفي باف را از خود دور کنيد: اين مهم است که شما افرادي را در کنار خود داشته باشيد که شما را حمايت و تشويق کنند. اين به آن معنا نيست که ميان افرادي باشيد که فقط به شما "بله" مي گويند؛ بلکه معني اش اين است که نسبت به آنهايي که هميشه منفي هستند و هيچ وقت به خاطر شما خوشحال نمي شوند، محتاط باشيد.

2-حلال مشکلات
"مي داني که من هميشه مي توانم به تو کمک کنم"
اين شخصي است که شما هميشه نزد او مي رويد چون هميشه مي تواند شما را از مخمصه نجات دهد. شما هيچ وقت نياز پيدا نمي کنيد که نگران شويد چون مي دانيد که مشکل شما هر چه باشد او به شما کمک خواهد کرد. شايد شما اين را به پاي اين بزنيد که او دوست خوب شماست، اما در واقع او کسي است که هميشه کارها را براي شما انجام مي دهد.

چرا شما بايد اين چنين کسي را از خود دور کنيد: آيا وقتي کنار اين فرد باشيد او به شما اجازه مي دهد که به عنوان يک فرد رشد کنيد؟ يا مانعي است براي شکوفايي پتانسيل شما؟ برخي اوقات خط باريکي بين دوستي پشتيبان بودن و اينکه تمام کارهاي کسي را انجام دهي وجود دارد. اين رفتار مي تواند باعث تحليل رفتن و فشار آوردن به رابطه شما شود. همان طور که شما به آدم هاي منفي باف که مدام نه مي گويند نياز نداريد، به افرادي هم که هميشه بله مي گويند و راجع به رفتارهاي منفي تان صادق نيستند و حقيقتي که نياز داريد بشنويد را به شما نمي گويند نيز احتياج نداريد.

3- افراد آويزان و سوءاستفاده گر
"مي تواني دوباره حسابمان را پرداخت کني؟ کيف پولم گم شده."
به نظر مي رسيد که اين دوستتان وقتي موقع حساب کردن پولي يا انجام کاري مي شود ناگهان دچار فراموشي مي شود. ممکن است شما ببينيد که هميشه پول همه چيز را پرداخت مي کنيد، چون هر وقت که بيرون مي رويد دوستتان کيف پولش را در خانه جا گذاشته يا اينکه وقتي زمان آن فرا مي رسد که جبران کند پيدايش نيست.

چرا نياز است اين افراد را از خود دور کنيد: بيرون رفتن با افراد مفت خور لذت دوستي را از بين مي برد. با اين که دعوت دوستانتان به شام يا کمک کردن به آنها حس خوبي مي دهد، اين قضيه نبايد يک طرفه باشد. اگر مي بينيد که هميشه شما صورت حساب ها را پرداخت مي کنيد، پول قرض مي دهيد (که هرگز بازگردانده نمي شود) يا مدام کمک هاي مختلفي مي کنيد احتمالا قرباني يک دوست سورچران شده ايد که دارد از مهرباني شما سوءاستفاده مي کند. اجازه ندهيد که چنين افرادي پول و انرژي تان را کم کنند.

4- افراد بد قول
"مي دانم که گفتم مي آيم ولي چيز ديگري پيش آمد. ببخشيد."
قابل اعتماد بودن نکته قوت يک فرد بدقول نيست. شما هيچ وقت نمي دانيد که آيا به برنامه هايي که شما ريخته ايد مي آيد يا مانند اکثر اوقات نمي آيد و لحظه آخر غيب مي شود. براي شما سخت است که روي حرف هاي او حساب باز کنيد و او آخرين کسي است که در لحظات سخت انتظار داريد که حاضر شود. منتظر نباشيد که به تماس هاي شما جواب دهد يا پيغام برايتان بفرستد چون ممکن است انتظارتان هفته ها طول بکشد.

چرا نياز است اين افراد را از خود دور کنيد: اتفاق پيش مي آيد و اين طبيعي است که برنامه هاي کسي تغيير کند ولي خسته کننده است که دوستي داشته باشي که هميشه برنامه ها را کنسل کند يا زير قرار و قول هايش بزند. اگر گاهي نتواني به جايي بيايي قابل درک است اما اينکه مدام به کسي بدقولي کني قابل قبول نيست. براي يک دوستي هر دو طرف بايد سعي کنند، پس اگر مي بينيد که هميشه اين شماييد که برنامه ها را مي چينيد و به تنهايي انجام مي دهيد، بهتر است در مورد رابطه تان با دوست بدقول خود بيشتر فکر کنيد.

5- رقابت کننده
"ببينيم چه کسي امشب بهتر است."
هر وقت که با او بيرون مي رويد تا خوش بگذرانيد، حس مي کنيد که براي يک رقابت ثبت نام کرده ايد. از لباس گرفته تا موفقيت ها و شغل ها، افراد رقابت کننده از هر چيزي يک مسابقه مي سازند. ارتقا گرفته ايد؟ پس او هم سعي مي کند ارتقا بگيرد. دوره جديدي را شروع کرده ايد ؟ پس او هم تلاش مي کند اين کار را انجام دهد . فرد رقابت کننده هميشه راهي پيدا مي کند تا از شما برتري يابد و اکثرا دوست ندارد که توجه همگاني را با کسي شريک شود.

چرا نياز است اين افراد را از خود دور کنيد: با اين حال که خيلي خوب است دوستاني داشته باشيد که شما را به چالش مي کشند و به شما انگيزه مي دهند تا بهتر باشيد، مي تواند خسته کننده باشد که با کسي سر و کار داشته باشيد که دوستي تان را مانند رقابت مي بيند و زندگي خودش را با شما مقايسه ميکند. هميشه بهتر است که همديگر را تشويق کنيد و با هم کارهاي بزرگ انجام دهيد بدون اينکه فکر اين را داشته باشيد که دوستتان مدام سعي مي کند راه هايي پيدا کند که از شما جلو بزند.
منبع:آي بانو


نام:
ایمیل:
* نظر: