کد خبر: ۷۰۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت نوشت: اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی است که از هر 160 کودک در سراسر جهان یک نفر به آن مبتلاست.

خانواده ایرانی -اوتیسم شامل طیفی از اختلال‌هاست که با نارسایی در رشد رفتارهای اجتماعی، ارتباطی و گفتاری شناخته می‌شود. این اختلال از دوران کودکی ظاهر می‌شود اما تا دوران نوجوانی و بزرگسالی ادامه می‌یابد. در بسیاری از موارد این بیماری در طول پنج سال نخست زندگی ظاهر می‌شود.

بررسی‌ها حاکی از آن است در سراسر جهان از بین هر 160 کودک یک نفر دچار اختلال اوتیسم است. هر چند آمار منتشر شده از تعداد مبتلایان به این اختلال رقم میانگین است و شیوع آن در بسیاری از کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط ناشناخته باقی مانده‌ است.

مطالعات انجام شده طی 50 سال اخیر نشان می‌دهد شیوع اختلال اوتیسم در سراسر جهان رو به افزایش است. همچنین شواهد علمی موجود نشان می‌دهد فاکتورهای متعددی می‌تواند در بروز این اختلال در کودکان موثر باشد که شامل فاکتورهای ژنتیکی و زیست محیطی می‌شود.

همچنین برای اولین بار سامانه کشوری مشاوره اوتیسم راه اندازی شد و از بیست فروردین ماه قابل دسترسی است. این سامانه از طریق تماس با 48045 قابل دسترس است.لطفا برای دیدن خبرهای بیشتر وبسایت خانواده ایرانی اینجا کلیک کنید 

لطفا برای دریافت جدیدترین خبرها ، عکس و گزارشها به کانال خانواده ایرانی در تلگرام بپیوندید.

برچسب ها: اوتیسم
نام:
ایمیل:
* نظر: